Légiósok az nb1-ben

Múltidéző - Feyenoord-siker az UEFA-kupában

2022. május 08. - dartagnan

uefa-cup-2002.JPG

20 éve, 2002. május 8-án találkozott az UEFA-kupa döntőjében a német Borussia Dortmund és a holland Feyenoord, melyen csereként játszott a Fradiban is megforduló Leonardo Santiago.

A mérkőzést a rotterdami csapat kezdte jobban, ugyanis már a fordulásnál 2 góllal vezettek  Van Hoojidonk révén. Majd a második félidő elején egy gyors gólváltás után is maradt a magabiztos előnyük, s hiába faragta le a cseh gólgyáros, Koller egy gólosra a hárányt végül a Feyenoord vitte el a trófeát. Amit története során 1974 után másodszor nyert meg.

Leonardo egyébként a 63. percben állt be van Persie helyett. A brazil támadó a döntőbe vezető út során egyszer talált be, a Freiburg elleni összecsapáson.

UEFA-kupa-döntő, 2002. május 8.

Feyenoord-Borussia Dortmund 3:2 /gólszerzők: van Hoojidonk 33.p., 40.p., Tomasson 50.p. ill. Amoroso 47.p., Koller 68.p./

Feyenoord: Zoetebier - Gyan, van Wonderen, Paauwe, Rzasa - Kalou /Elmander 76.p./, Bosvelt, Ono /de Haan 85.p./, van Persie /Leonardo 63.p./ - Tomasson, van Hoojidonk

Dortmund: Lehmann - Evanílson, Wörns, Kohler, Dedé -Ricken /Heinrich 70.p./, Reuter, Rosicky, Ewerthon /Addo 61.p./ - Koller, Amoroso

Forrás: Transfermarkt | Wikipédia